Na  jeseň v roku 1986  pár  nadšencov  futbalu  z ,, Vyšného  konca " obce  Poproč
začalo  hrávať  amatérsky  futbal  po  príklade  od  mužstiev , ktoré  hrali  už  pred
uvedeným  dátumom  na  školskom  dvore a mužstvo , ktoré  hrali  v  časti  obce  zvanej
,, Haldy " , boli  to  a  ešte sú  mužstva ,, Haldy a Viničky " . Postupne  sa  tieto  mužstva
 presunuli  hrať  na  tréningové   ihrisko  TJ  Slovan  Poproč .
       V prvých  začiatkoch  sme sa schádzali  nepravidelne v nedeľu a podľa  toho ako
sme sa dohodli  cez  týždeň . Začali  sme  hrávať  už na spomínanom  tréningovom
ihrisku . Niekedy  sme  hrali  v dopoludňajšich  alebo  odpoludňajšom  čase .
Postupom  času  sme sa dohodli  na  stabilnom  začiatku  zápasu v nedeľu o 9 hod .
a tiež na trvaní  hracieho  času  2 x 45  minút . V priebehu  ďalších  mesiacov  sme
svojpomocne  vyrobili  vlastné  brány , začali  sme  robiť  finančné  zbierky  od
prítomných  hráčov na zápase , taktiež sa vytvorili  finančné  prostriedky na zakúpenie
futbalovej  lopty a tiež na malé  posedenia  v priestoroch  kolkárne po ukončení  zápasu .
       Čo sa týka  súperiacich  mužstiev , tie sa vytvárali  v počiatku z prítomných  hráčov
len  náhodne , no s postupom  času  sa začali  vytvárať  dve  stabilné  mužstva , ktoré
s menšími  obmenami  hrávali  medzi  sebou .
       Prvá  písomná  zmienka o rozdelení  hráčov  do  mužstiev  a tiež  aj  založenie
písomnej  kroniky  je  z  1. októbra 1989 . Kronika  z počiatku  obsahovala  len  základné
údaje :  dátum  zápasu  ,  zostavy  mužstiev  ,  výsledok  zápasu  a  strelcov  gólov .
Postupne  tam  pribudla  aj  zmienka  o  počasí  ,  stručné  komentáre  o  priebehu
zápasu  ,  stav  finančnej  situácie  a  podobne . K  vlastnému  pomenovaniu  mužstiev
nedošlo , ale  pre  lepšiu  orientáciu v kronike a záznamoch  boli  mužstva  pomenované
na  mužstvo ,, modrých "  a  mužstvo ,, červených " , tieto  mužstva  sa s malými
obmenami  zhodujú  so  súpiskami  hráčov  z  1. októbra  1989  ako  je  uvedené
v  počiatočnej  kronike . V ďalších  rokoch  kvalita  oboch  mužstiev  rástla .
        V  našej  histórii  sme  zohrali  aj  ako  spoločné  mužstvo  modrý + červený
priateľsky  zápas  v  roku  1990  s  TJ  Spartak  Medzev     3 : 2  a  s  F.A.C. Poproč
amatérske  mužstvo  Viničky a Haldy   0 : 3 . Naši  zástupcovia  vyhrali  Vianočný
turnaj  v  roku  1991  v  Poproči .
Táto  novo  založená  kronika  naväzuje  na  predošle  dve , v ktorých  sú  podchytené
odohrané  zápasy  ,  zostavy  mužstiev  ,  stručné  prehľady  a  štatistiky  za  uplynulé
roky .

Pravidla  hry :
      – hrá  sa  každú  nedeľu  o  9  hodine  za  každého  počasia  na  šírku
         treníngového  ihriska  TJ  Slovan  Poproč
     – maximálny  počet  hráčov  na  ihrisku  je   12  ( 6 + 6 )
     – minimálny  počet  hráčov  na  ihrisku  je      8  ( 4 + 4 )
     – hrací  čas  je   2 x 45  minút  ( pri  veľmi  nepriaznivom  počasí  2 x 30  minút )
     – rozmery  bránok :  130 x 100 cm